Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vali Eşi Pekmez, Kadın Konukevini Ziyaret Etti

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Kadın Konukevini ziyaret etti.

Pekmez, Kadın Konukevini ziyaret ederek, Konukevi Müdürü Serpil Altınsoy’dan bilgi aldı. Altınsoy, kurumlarında, zorda kalan, şiddet mağduru bayan ve çocukların devletin koruması altında her türlü ihtiyaçları karşılanarak misafir edildiğini ifade ederek, konukevinde kadın ve çocuklara ayrıca sosyal, ekonomik ve psikolojik destek sağlandığını kaydetti.

Konukevinde misafir edilen kadınlarla da görüşerek sorunlarını dinleyen Pekmez de ziyarette yaptığı konuşmada, devletin aile, kadın ve çocukların korunması amacıyla çok önemli yasal düzenlemeler yaptığını belirterek, bu tür merkezlerin çok önemli görevler üstlendiğini kaydetti.

Pekmez, konukevindeki kadınlarının ilettiği taleplerin, ilgili kurumlar nezdinde çözümü konusunda takipçi olacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti Osmaneli Kadın Kollarından İlçe Emniyet Müdürlüğüne Taziye Ziyareti başlıklı makalemizde AK, Emniyet ve haber hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri