Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ünver: “Peygamberimiz, tüm insanlık için rahmettir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Hz. Peygamber’in dünyayı şereflendirdiği tarihin, dünyadaki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in doğum günü olarak idrak edilen Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı:
Ünver, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Din, dil ,ırk, renk ayrımı yapmadan verdiği mesajla sadece müminlere değil, tüm dünya insanlığa kurtuluş reçetesi ortaya koyan fahri kainat peygamberimiz, yaşadığı dönemde ahlakı, örnek kişiliği ile büyük bir toplum önderi olduğunu ispatlamıştır. Allah’tan aldığı vahiyleri paylaşarak müminler başta olmak üzere tüm dünya insanlarının kıyamete kadar olan süre içinde, huzur ve mutluluğu için mücadele eden yüce peygamberimiz, tüm insanlık için bir rahmettir. Onun için iki cihan serveri yüce Peygamberimizin hayatını iyi idrak etmek, her Müslüman için temel bir vazifedir. Kendine her türlü kötülüğü yapanları, onu öldürmeye kararlı müşrikleri bile büyük bir şefkat örneği göstererek affeden yüce peygamberimizin, doğumu insanlık adına da ciddi bir önem taşımaktadır. Onun için yüce peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyayı şereflendirdiği bu geceyi de çok iyi idrak etmek gerekir. Bu vesile ile tüm inananların Mevlid kandillerini tebrik eder, bu gecenin inananlar için hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz eder, değerli halkımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Bir önceki yazımız olan Karbonmonoksit zehirlenmesine maruz kalan üç kişi Hiperbarik oksijen tedavisi aldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri