Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sağlık personeli Hac sınavı Nevşehir’de yapıldı

Nevşehir’de yapılan sınava, Hac da sağlık personeli olarak görev almak için Nevşehir, Niğde ve Aksaray illerinden müracaat eden adaylar katıldı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk Başkanlığında, Nevşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yücel Şal, İl Müftü Yardımcıları Nazım Haksever, Dr. Ahmet Özvarinli ve Yaşar Bolat, İlçe Müftüleri, Vaizler, Şube Müdürleri ve Murakıplardan oluşturulan Sınav İcra Komisyonu tarafından yürütülen test sınavına bölge illerden müracaat Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru (Çevre sağlığı mezunları hariç), ATT (acil tıp teknisyeni),laboratuar, tıbbi cihaz tamir, röntgen, anestezi ve diş teknisyenleri, hastanelerde servis hizmetlerinde fiilen hastabakıcı veya hizmetli olarak görev yapan personel ile sterilizasyon hizmetlerinde görev yapan toplam 123 kişi katıldı.

Sınavda adaylara 15’i dini bilgiler, 35’i branş olmak üzere toplam 50 soru soruldu. Sınav sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığına ait web Sitesinde ilan edileceği açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Açıkgöz, ’Genç Kürsü’ programına katıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir