Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rektör Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı

Dr. Filiz Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımlamış olduğu mesajında, toplumsal eşitsizliklerin küresel bir sorun olduğu günümüzde, kadınların eşit olarak ülkelerinin siyasi, sosyal, ekonomik ve kültürel hayatlarına katılmaları, tüm toplumların en öncelikli ihtiyacı olarak görülmelidir. Bir ülkenin tam ve eksiksiz kalkınmasının, dünyada refahın ve barışın elde edilmesinin, kadınların erkeklerle eşit şartlarda, her alanda azami katkıları ile sağlanabilir ifadelerine yer verdi.
Kılıç açıklamasında şunları kaydetti;
“Toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletmek, kadınların güçlenmelerine, aynı zamanda kadınların hayatlarını etkileyen tüm kararlara tam olarak katılmalarına destek sağlamak, toplumun her kademesinin asli sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır. Bu bağlamda kadınların eşitlik, adalet ve barış için bir araya gelmelerinin başlangıcını temsil eden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların toplumdaki konumunun güçlendirilmesi adına çok büyük bir öneme sahiptir.
Bu vesile ile tüm dünya kadınlarının hak ve özgürlükleri adına hatırlatıcı bir öneme sahip olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, kadınların tüm toplumlarda hak ettikleri yeri almalarını temenni ederim.”

Bir önceki yazımız olan 42. KIBATEK Uluslararası Edebiyat Şöleni Ortahisar ’da yapılacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri