Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevşehir Kapadokya’ya 5 Yıldızlı Dev Yatırım

Kapadokya’ya 5 yıldızlı dev yatırım

NEVŞEHİR’in Ürgüp İlçesi’ne bağlı Mustafapaşa köyüne Japon devi Okura, 5 yıldızlı otel yapıyor. Kapadokya bölgesine yapılan konaklama ve Restaurant ve Spa ağırlıklı 15 milyon Avronun üzerinde bir yatırım yapıyor. Ungun Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Ungun,Otelimizin İnşaatı 2 aşamadan oluşacak 1.Bölüm konaklama 2. Bölüm spa tarafı ilk bölümün inşaatı bundan 5 ay önce başladı ve görüldüğü gibi kaba inşaat bitmek üzere inşaatın tamamı ise sanıyorum 6 ay içerisinde tamamlanmış olur.

Ungun, Spa bölümü için ise koruma kurulunda denetleme süreci var. Onunda sonuna geldiğini düşünüyoruz,O sürecin sonunda 15 ay içerisinde otelimiz açılacak. Japonya dan OKURA otel Gurubunun temsilcileri, CO’su Marcel VAN AELST ve Mimari gurubun başkanı Yamamoto YOSHINORI ve Ito TOMOKO inşaatın ne aşamada olduğunu inceleyip bilgi aldıklarını söyledi.

Firmanın, Hollandalı CO’su Marcel Van AELST,ise yaptığı açıklamada,Kapadokya Japonya’da son derece bilinen çok tanınan çok ziyaret edilen bir bölge 2016 yılındaki istatistiklere bakacak olursak ‘ta Japonların çok sık, geldiğini görebiliriz. Tarihi önemi açısından ve iyi bir partner bulmakta bizim için önemliydi. Biran Önce İstanbul’da da otel açmak istiyoruz 2 gün sonrada İstanbul’da uygun olan yerleri gezip oradaki olanakları araştıracağız. 1 yıldır İstanbul’da yer arıyoruz. Böylece her iki tarafta ‘da varlıklarının olacağını belirtti.

AELST,Bin 800’lü yılların sonlarına doğru Japonya açıklarında bir Türk gemisi ‘Ertuğrul Zırhlısı’ Battı O günden bu yana Japonya ve Türkiye arasında çok özel ve sıcak bir ilişki var, Türkiye ve Japonya arasında Bu sıcak İlişki bizim için çok önemli, olduğnu belirten AELST, İstanbul’daki Marmaray örneğini yapan Taisei örneği Türkiye’de çok eski köklerini salmış bir şirket Taisei’nin eski adı Okura İnşaat şirketiydi ve halada Okura şirketinin büyük hissedarlarından biri olduğunu söyledi.

AELST, otel Japonlar için önemli Bir müşteri gurubu olacak ama kesinlikle sadece Japonlar olmayacak Almanlar, Hollandalılar ve diğer Avrupalılar da müşterileri olacak örneğin Amsterdam okura hotel’de yüzde 14’ü Japon geri kalan müşteriler uluslararası müşteriler olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Amatör liglerde transfer dönemi 17 Şubat’ta sona eriyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir