Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yeni rektör görevine başladı

Dr. Mazhar Bağlı, görevine başladı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde görev değişimi yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddeleri uyarınca, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü görevine atadığı Prof. Dr. Mazhar Bağlı bugün Prof. Dr. Filiz Kılıç’tan görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Çok değerli mesai arkadaşlarım, çok değerli hocalarım 15 Eylül 2008 yılında kurucu rektör olarak göreve başladığım o zaman ki adı ile Nevşehir Üniversitesi şimdi ki adı ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin kurucu rektör görevimi bugün itibarıyla Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya devrediyorum” dedi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı da açıklamasında, “Bizi bu göreve layık gören Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve YÖK üyelerine teşekkür ediyorum. Bu üniversitenin hakikaten ülkemizin bilimsel dünyasına çok önemli katkılar bulunabileceğine inanıyorum. Biz de bu konuda elimizden geleni büyük bir gayretle göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu güne kadar yapılan çalışmalardan dolayı da rektör hocamıza çok teşekkür ediyorum. Önemli katkılar bulunduğuna kimsenin kuşkusu yok. Ama biz de bunun daha ileriye taşınması için gayret sarf edeceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. Bundan sonraki hayatında hocamıza başarılar diliyorum. Hem akademik manada hem idari manada gerekli desteği alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Filiz Kılıç görevini Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya devrederken Rektör Bağlı’ya cübbesini Prof. Dr. Filiz Kılıç giydirirken Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı ise devir teslim töreninin ardından Kılıç’a çiçek takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Rektör Kılıç, Vali Aktaş’a veda ziyaretinde bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir