Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde Japon dili dersi başladı

Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.

Uluslararasılaşma yolunda hızla ilerleyen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bünyesine yeni bölüm ve programlar katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye ile Japonya arasında dostluk köprülerini ve ikili ilişkileri güçlendirecek yeni nesillerin yetiştirilmesi amacıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi bünyesinde Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı açıldı.

İlk öğrencilerini alan Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nın açılış dersini de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, Japon Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gonca Varoğlu, Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Melek Kaba ile öğrencilerin katıldığı ders açılışında Prof. Dr. Tekmen öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Konuşmalarının sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen’e katılımlarından dolayı teşekkür eden Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz tarafından plaket takdiminde bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Çömlek figürlü havuz görenleri büyülüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri