Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NEVESOB Başkanı Ördü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Ördü mesajında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada eşitsizliğe, ayrımcılığa, haksızlığa karşı durmak adına kutlanmaktadır. Yaşamın her alanı kadın emeği ile yoğrulup, onun fedakarlığı ile kurulmakta iken onu aşağılayan, emeğini sömüren, her tür çağdışı zihniyetlere ve bu zihniyeti benimseyen her tür sisteme karşı durmamız gerekmektedir.
Kadın ile erkeği eşit görüp kadını ailenin ve sosyal hayatın dizaynında öne çıkaran bizim medeniyetimizdir. Kültürümüzde kadın her zaman ön planda yer almış, hayatın içerinde aktif bir rol üstlenmiştir. Osmanlı Devletinin son dönemleri ve Cumhuriyet tarihimizde kadınlar çeşitli teşkilatlar kurmuş ve bu teşkilatlarda
çeşitli alanlarda yoğun faaliyetlerde bulunmuşlardır. Kadınlar esnaf olmuş, tüccar olmuş, sanatkâr olmuş ve pek çok başarıya imza atmıştır. Yeri geldiğinde canını hiçe sayarak savaşan kadın, yeri geldiğinde evinin geçimi için fedakârca ekmeğini taştan çıkarmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutlarım dedi.

Bir önceki yazımız olan Kapadokya’yı Şubat ayında 51 bin 405 turist ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir