Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

NEÜ ‘Öğrenci Yaşam Merkezi’ ve ‘Fen Edebiyat Fakültesi G Blok’ binalarının temelleri atıldı

Üniversite merkez yerleşkede düzenlenen temel atma törenine Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Davut Kılıç ve Prof. Dr. Mehmet Köçer, akademik ve idari personel, öğrenciler ile davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Filiz Kılıç, “Üniversitemizde göreve başladığım günden bugüne pek çok temel attık. Bu temelleri atarken hepsinde gururlandık, heyecanlandık ve mutlu olduk. Bu heyecan ve gururumuz hiç bitmedi. Bugün yine böyle güzel bir günde burada üniversitemize kazandıracağımız ‘Öğrenci Yaşam Merkezi’miz ile ‘Fen Edebiyat Fakültesi G Blok’ binasının temel atma töreni için bir araya geldik. İnşallah bu binalarımızın bitmiş ve açılmış olduğunu da görürüz. Bütün bu yapılan yatırımlar aslında siz hocalarımız ve geleceğimiz olan genç öğrenci arkadaşlarımız içindir. Sizlerden tek beklentimiz, belirlediğiniz hedefler doğrultusunda daima çalışarak mesleğinizde en yukarlara gelmenizdir. Sosyal, kültürel ve bilimsel alanda ortaya koyacağınız başarılarınız ile gerek üniversitemizi ve şehrimizi, gerekse ülkemizi daha yükseklere taşıyacağınıza inancım tamdır. Bu vesile ile başta üniversitemizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları bulunan hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu iki binamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Rektör Kılıç’ın konuşmalarının ardından edilen dualar eşliğinde binaların temelleri atıldı.
Fen Edebiyat Fakültesi G Blok Binası
Fen Edebiyat Fakültesine ek olarak temeli atılan ve 10 bin m2’lik bir kapalı alana sahip olan G Blok içerisinde 8 adet 100’er kişilik amfi, 28 adet 100’er kişilik derslik, 2 adet bilgisayar laboratuarı, 2 adet atölye derslik ve 225 kişilik de bir konferans salonu yer alıyor.
Öğrenci Yaşam Merkezi
8500 m2 alana sahip olan Öğrenci Yaşam Merkezi binasında ise 1 fitnes salonu, 4 adet kafe restaurant, kuaför, berber, eczane, terzi, otobüs firmalarının ofisleri, 3 adet butik, 2 adet ATM, PTT, kargo, kırtasiye, market, mescit, öğrenci kulüpleri çalışma alanları, ÖSYM ve Açık Öğretim Fakültesi büroları ile 1 açık hava amfisi bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Halep’e iki tır yardım malzemesi daha gönderildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri