Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kardelen Eğitim Kurumları’nda 12. Sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemi anlatıldı

sınıf öğrencilerine konferans verildi.

Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından açıklanan yeni üniversiteye giriş sisteminin açıklanmasının ardından Kardelen Eğitim Kurumları tarafından 12.sınıf öğrencilere yönelik düzenlenen konferans ile yeni sınav sistemi anlatıldı. Kardelen Eğitim Kurumları konferans salonunda düzenlenen konferansta konuşan Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, Kardelen Eğitim Kurumları olarak yeni sınav sistemine hazırız dedi. Mert, “Bugün açıklanan üniversiteye yeni sınav giriş sistemi ile ilgili olarak biz hazırlığımız yaptık. Zaten bu sınav sistemini biz bekliyorduk. Kurslarımızı, derslerimizi yeni sınav sistemine göre hazırladık. Öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin bu konuda kaygıları olmasın” diye konuştu.

Okul Müdürü Mürsel Mert’in konuşmasının ardından ise Rehber öğretmeni Levent Örün ise yeni sınav sistemini öğrencilere tanıtarak Eski ve yeni sistemdeki farklılıkları ortaya koyarak sınav sisteminin zaten daha önce planladığımız şekilde gerçekleşti dedi. Örün, “ Yeni sınav sisteminin adının değişerek Yüksek Öğretim Kurumları sınavı oldu. Sınav tarihi, sınavda çıkacak soru sayısı, sınav oturumları, baraj puanı ve puan türleri hakkında öğrencilerimize bilgiler verdik” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan AK Parti İl Yerel Yönetimler Başkanı Demirses Muhtarlar gününü kutladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri