Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kapadokya’ya 10 günlük tatil yaramadı

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olmasının Kapadokya bölgesine yaramadığını söyledi. Dinler, Kurban Bayramı tatilinin uzun olmasını fırsat bilen tatilciler daha çok sahil bölgelerini tercih ettiği dedi. Dinler, “Kapadokya biliyorsunuz kısa tatillerin yani 3 veya 4 günlük tatillerin bölgesidir. 10 günlük bayram tatiline toplamda baktığımız zaman yüzde 50 ila yüzde 60 doluluk yakalamış bulunuyoruz. Fakat özellikle Kurban Bayramının ikinci ve üçüncü gününde ise şu an itibarıyla yüzde yüz dolu olduğunu söyleyebiliriz. Beklediğimiz doluluk oranını yakalayamadık. Buna tabii etken olarak gurbetçi vatandaşlarımızın yavaş yavaş ülkelerine dönüyor olması. Ayrıca bu 10 günlük tatil süresinin insanları daha çok sahil bölgelerine teşvik etmesi bizim istediğimiz ve arzuladığımız doluluk oranını yakalamamıza engel oldu” şeklinde konuştu.

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler özellikle Kurban Bayramının ikinci ve üçüncü gününde balon turlarına büyük ilgi olacağını beklediklerini ifade ederken, ”Kapadokya’da bu bayram boyunca yine balon turlarımızın popüler olacağını düşünüyorum. Özellikle Kurban Bayramının ikinci ve üçüncü günü en az 80 ila 90 balonun sabahları Kapadokya semalarında olmasını beklemekteyim” dedi.

Bir önceki yazımız olan AK Parti’de bayramlaşma töreni yapılacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri