Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kadın Danışma Merkezi, Ürgüp’te gençlere seminer verdi

Ürgüp Kılıçarslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kulübünün organizasyonunda düzenlenen, ’Ergenlik Döneminde Ruhsal Sorunlara Yaklaşım ve Toplumsal Rollerin Gelişime Etkileri’ konulu seminere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Seminerde Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince verilen seminerde lise eğitimi gören gençlerin içinde bulundukları ergenlik döneminin özellikleri, bu dönemde karşılaşılan zorluklar ve toplumsal rollerin gelişime etkileri dile getirildi. Seminerde ayrıca yeni nesillerin toplumsal rollere bakış açısının değerlendirilerek, var olan olumsuz algıların ortadan kaldırılması bunun yerine sağlıklı ve objektif bir bakış açısının nasıl sağlanabileceği konularında da ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

Gençlere çocuk istismarı, çocuk hakları ve bu kapsamdaki kanunlar konusunda ayrıntılı bilgilere yer verilen eğitimde, Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezinin çalışmaları konusunda da katılımcı gençlere bilgiler aktarıldı.

Bir önceki yazımız olan MHP Ürgüp ilçe kongresi yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri