Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dünya çocuklarının gösterileri büyük beğeni topladı

Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne katılan 26 ülke çocuklarının gösterileri büyük ilgi gördü.

TRT tarafından bu yıl 39.su düzenlenen uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliğinin galası Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi spor salonunda düzenlendi. Düzenlenen gala programına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yanı sıra protokol üyeleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Nevşehir’de geçiren 26 ülkeden gelen çocuklar renkli kıyafetleri ile ülkelerine özgü dans gösterilerini sergiledi. Öğrencilerin dans gösterileri programı izleyenlerce uzun süre alkışlanırken programın finalini ise Türkiye yaptı.

TRT 39. Uluslar arası Çocuk Şenliğine, Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bangladeş, Bosna Hersek, Fas, Filistin, Gürcistan, Gine, Irak, Kırgızistan, Kosova, Kırım Özerk Cumhuriyet, Kırım Özerk Cumhuriyeti, KKTC, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Moğolistan, Romanya, Seyşeller, Sırbistan, Sudan, Moldova, Rusya Federasyonu Saha Cumhuriyeti, Ukrayna ülkeleri katıldı.

Bir önceki yazımız olan 23 Nisan’da jandarmadan köpeklerle gösteri başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri