Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bakan Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

Avanos ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yeni sistemde bakanlıklar yok diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuşmasında, Şimdi başbakan var, başbakan yardımcıları var. Yeni sistemde başbakan yardımcıları kaldırılıyor, cumhurbaşkanı yardımcısına dönüşüyor. Başbakan ve cumhurbaşkanlığı da birleştiriliyor. CHP lideri bakanlıklar yok diyor. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanlıklar var. Ben diyorum ki Sayın Kılıçdaroğlu Milli Güvenlik Kurulunu düzenleyen maddeyi aç oku bakalım. Orada bazı bakanlıkların adı da yazıyor. Kararname ile de değiştirilemez. Milli Güvenlik Kurulu üyeleri de, Cumhurbaşkanı Yardımcıları, Adalet Bakanı, İç İşleri Bakanı, Dışişleri Bakanı ve Milli Savunma Bakanı. Bütün bunlar kitapçıkta yazmasına rağmen, olmadığını söylüyor dedi.

16 Nisan tarihinde yapılacak referandum ile ilgili de konuşan Bakan Bozdağ, Türkiye’ye düşman olan terör örgütleri neden hayır propagandası yapıyorlar bir izah etsinler ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağ, Eğer bu değişiklik Türkiye’yi ve Türk milletini bölecekse, bu PKK denen eli kanlı bölücü terör örgütü, DAEŞ terör örgütü, FETÖ terör örgütü, DHKP-C terör örgütü Türkiye’ye ve Türk milletine düşmanlık eden terör örgütlerinin tamamı neden ’hayır’ın propagandasını yapıyor, izah etsinler şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan İHH Nevşehir Şubesi 16 Nisan’da “Evet” açıklamasında bulundu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri